| Part Number | EYSHCNZXZ |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 355350 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Bluetooth 1.7 to 3.6V 49-Pin SMD |
| Category | Wireless and GPS Modules |
| Family | Bluetooth |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | EYSHCNZXZ |
| Datasheet download |
| Part Number | EYSHCNZXZ |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Pin Count | 49 |
| Operating Supply Voltage | 1.7 to 3.6 V |
| Supplier Package | SMD |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Dimensions | 9.6 x 12.9 x 2 mm |
| Package | 49SMD |
| Replacement Part Number | PART-EYSHCNZXZ |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Texas Instruments | Bluetooth Class II 2507MHz 1Mbps SMART SOC w USB 40-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for CC2540F256RHAT.pdf |
|
Panasonic | Bluetooth Class II 2.9V to 4.1V 0.003Mbps T R Download PDF datasheet for ENW89841A3KF.pdf |
|
Silicon Labs | SLLBGM111A256V2R Download PDF datasheet for BGM111A256V2R.pdf |
|
NXP | Bluetooth 2.4V to 3.6V 230.4Kbps 48-Pin QFN T R Download PDF datasheet for QN9020 DY.pdf |
|
Panasonic | Bluetooth Class I Class II 1.7V to 4.8V 2178Kbps 24-Pin SMD T R Download PDF datasheet for ENW89827A2JF.pdf |
|
Nordic Semiconductor | Bluetooth 1.8V to 3.6V 2Mbps 48-Pin QFN T R Download PDF datasheet for NRF51824-QFAA-R.pdf |
|
Silicon Labs | LONG RANGE BLUETOOTH SMART READY MODULE Download PDF datasheet for BT121-A-V2.pdf |
|
Silicon Labs | Development Kit For WT32i Bluetooth Audio Module - |
|
Texas Instruments | Bluetooth Class II 2507MHz 1Mbps SMART SOC w USB 40-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for CC2540F256RHAR.pdf |
|
Microchip | Bluetooth 1.8V to 3.6V 1Mbps 24-Pin SMD Download PDF datasheet for RN-4020-V RM.pdf |