| Part Number | HMJ325B7105KNHT |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 874620 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 1uF 100V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Embossed T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | HMJ325B7105KNHT |
| Datasheet download |
| Part Number | HMJ325B7105KNHT |
|---|---|
| Supplier Package | 1210 |
| Termination Style | Wraparound |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Product Dimensions | 3.2 x 2.5 x 1.9 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Package/Case | 1210 |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7R |
| Voltage(DC) | 100 V |
| Pin Count | 2 |
| Capacitance Value | 1 uF |
| Construction | Flat |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Case Size | 1210 |
| Product Depth | 2.5 mm |
| Product Height | 1.9 mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-HMJ325B7105KNHT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Ceramic 5.6pF 50V C0G 0.1pF SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 06035A5R6BAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 100pF 100V C0G 10% SMD 0603 125\u00b0C Punched Paper T R Download PDF datasheet for C0603C101K1GACAUTO.pdf |
|
AVX | Capacitor, SMD, MultiLayer Ceramic (MLCC), 01005 Case, 6.3Vdc, X5R, 0.22\u00b5F, \u00b120%, \u00f87\"T R Download PDF datasheet for 01016D224MAT2A.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.001uF 1000V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for GRM31BR73A102KW01L.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.01uF 50V X7R 5% SMD 1206 Plastic T R Download PDF datasheet for C1206C103J5RACTU.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 10uF 25V X5R 10% SMD 0805 85\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for CL21A106KAYNNNE.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.22uF 50V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C0805C224K5RAC7210.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 220pF 100V C0G 5% Axial 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for C410C221J1G5TA.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 4.7uF 16V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for CM21X7R475K16AT.pdf |
|
KEMET | KEMC0603C102K5RACAUTO7411 Download PDF datasheet for C0603C102K5RACAUTO7411.pdf |