| Part Number | JMK325ABJ107MM-P |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 284340 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 100uF 6.3V X5R 20% SMD 1210 85\u00b0C Embossed T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | JMK325ABJ107MM-P |
| Datasheet download |
| Part Number | JMK325ABJ107MM-P |
|---|---|
| Construction | Flat |
| Supplier Package | 1210 |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Dimensions | 3.2 x 2.5 x 2.5 |
| Lead Finish | Tin Over Nickel |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Package/Case | 1210 |
| Case Size | 1210 |
| Tolerance | 20 % |
| Operating Temperature | -55 to 85 °C |
| Dielectric | X5R |
| Pin Count | 2 |
| Voltage(DC) | 6.3 V |
| Capacitance Value | 100 uF |
| Termination Style | Wraparound |
| Product Depth | 2.5 mm |
| Product Height | 2.5 mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-JMK325ABJ107MM-P |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 10pF 50V C0G 5% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for CL10C100JB8NNWC.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 22pF 100V C0G 5% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 08051A220J4T2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 10% SMD 1206 Plastic T R Download PDF datasheet for C1206C104K5RACTU.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 1uF 50V X7R 20% SMD 1210 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C1210X105M5RAC7800.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 10uF 10V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 0805ZC106KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.1uF 6.3V X6S 10% SMD 0201 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for CM03X6S104K06AH.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 1uF 10V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for C0603C105K8RAC7867.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.47uF 25V X7R 5% SMD 0805 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 08053C474JAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.22uF 50V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 12065C224K4T2A.pdf |
|
TAIYO YUDEN | TYCGMK107B7224KA-TR CAP CERAMIC 0.22UF 3 - |