| Part Number | JMK325BJ107MM-T |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 414770 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 100uF 6.3V X5R 20% SMD 1210 85\u00b0C Embossed T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | JMK325BJ107MM-T |
| Datasheet download |
| Part Number | JMK325BJ107MM-T |
|---|---|
| Construction | Flat |
| Mounting | Surface Mount |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Product Dimensions | 3.2 x 2.5 x 2.5 mm |
| Lead Finish | Nickel |
| Voltage(DC) | 6.3 V |
| Capacitance Value | 100 uF |
| Dielectric | X5R |
| Case Size | 1210 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -55 to 85 °C |
| Package/Case | 1210 |
| Tolerance | 20 % |
| Product Depth | 2.5 mm |
| Product Height | 2.5 mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-JMK325BJ107MM-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Ceramic 0.0033uF 100V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 12061A332JAT2A.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.22uF 50V X7R 10% SMD 1812 150\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for VJ1812Y224KXAAT.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0068uF 1000V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 1206AC682KAT1A.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 0.0047uF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for CL10B472KB8NNNC.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0012uF 50V X7R 10% SMD 0402 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for CM05X7R122K50AH.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 470pF 250VAC X7R 10% SMD 2220 Embossed T R Download PDF datasheet for GA355DR7GC471KY02L.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.027uF 50V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 12065C273KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.3pF 25V C0G 0.02pF SMD 0402 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 04023J0R3PBSTR.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.0033uF 100V X7R 10% Radial 2.5mm 125\u00b0C Ammo Pack Download PDF datasheet for K332K15X7RH5UL2.pdf |
|
KEMET | CAP .001UF 50VDC X7R 10% SMD 0603 Download PDF datasheet for C0603C102K5RAC3121.pdf |