| Part Number | LH L 08TB102J |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 809330 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power 1mH 5% 252KHz 55Q-Factor Ferrite 250mA RDL Ammo Pack |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Leaded |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LH L 08TB102J |
| Datasheet download |
| Part Number | LH L 08TB102J |
|---|---|
| Core Material | |
| Maximum DC Resistance | |
| Minimum Quality Factor | |
| Impedance | |
| Test Frequency | 252 kHz |
| Maximum DC Current | |
| Maximum Self Resonant Frequency | |
| Type | |
| Inductance | |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 5 % |
| Package/Case | 9 X 9.5 |
| Operating Temperature | -25 to 105 °C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Dimensions | 9.5 mm |
| Lead Style | Radial |
| Product Diameter | 9 mm |
| Product Height | 9.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-LH L 08TB102J |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Ind Power Toroid 330uH 20% 3A RDL Download PDF datasheet for PE-53117NL.pdf |
|
Bourns | Ind High Current RF Choke Bobbin Core 2.2mH 10% 1KHz Ferrite 500mA AXL Download PDF datasheet for 5900-222-RC.pdf |
|
Vishay | Ind Wireless Charging Receiving Coil Shielded Wirewound 9.7uH 5% 200KHz 30Q-Factor RDL Bulk Download PDF datasheet for IWAS4832FFEB9R7J50.pdf |
|
Pulse | Ind High Current Toroid 571uH 20% 6A Pin Download PDF datasheet for PE-51518NL.pdf |
|
Schaffner | Ind Current Compensated Choke 27mH -30% to 50% 10KHz 500mA Pin Download PDF datasheet for RN 112-0.5 02.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Wirewound 3.9mH 10% 10KHz 80mA RDL Download PDF datasheet for ELC06D392E.pdf |
|
Vishay | Ind Molded 10uH 10% 7.9MHz 55Q-Factor Iron 130mA AXL Bulk Download PDF datasheet for MS75084-12BH.pdf |
|
Vishay | Ind Molded 100uH 10% 2.5MHz 65Q-Factor Iron 155mA AXL Bulk Download PDF datasheet for IM09BH101K.pdf |
|
Bourns | Ind RF Choke Bobbin Core 100uH 10% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 1.7A Pin Bag Download PDF datasheet for RL110-101K-RC.pdf |
|
Vishay | Ind Molded 2.2mH 10% 250KHz 70Q-Factor Iron 66mA AXL Bulk Download PDF datasheet for IM08BH222K.pdf |