| Part Number | LMK212BJ226MG-T |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 799310 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 22uF 10V X5R 20% SMD 0805 85\u00b0C Embossed T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LMK212BJ226MG-T |
| Datasheet download |
| Part Number | LMK212BJ226MG-T |
|---|---|
| Construction | Flat |
| Case Size | 0805 |
| Mounting | Surface Mount |
| Lead Finish | Nickel |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Product Dimensions | 2 x 1.25 x 1.25 mm |
| Voltage(DC) | 10 V |
| Capacitance Value | 22 uF |
| Operating Temperature | -55 to 85 °C |
| Dielectric | X5R |
| Package/Case | 0805 |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Depth | 1.25 mm |
| Product Height | 1.25 mm |
| Product Length | 2 mm |
| Replacement Part Number | PART-LMK212BJ226MG-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Ceramic 470pF 50V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 12065A471JAT2A.pdf |
|
KEMET | Capacitor, Ceramic, SMD, MLCC, FT-CAP, Temp Stable, 0.15 uF, + -10% Tol, 50 V, X7R, 0603 Download PDF datasheet for C0603X154K5RAC7867.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 47uF 6.3V X5R 20% SMD 0805 85\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for CL21A476MQYNNNE.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 100pF 500V C0G 10% SMD 1206 150\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for VJ1206A101KXEAT.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0039uF 25V C0G 1% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 08053A392FAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Download PDF datasheet for C0805C104K5RAC3123.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.033uF 100V X7R 10% Radial 5.08mm 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for SR211C333KAR.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0056uF 50V X7R 10% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 04025C562KAT2A.pdf |
|
Dubilier Components | Cap Ceramic 4.7pF 50V 63V C0G 0.1pF SMD 0603 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for DSU0603C4R7BN.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 680pF 100V C0G 2% SMD 1206 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C1206C681G1GAC7800.pdf |