LMK316AB7226ML-TR TAIYO YUDEN
LMK316AB7226ML-TR Images
Please contact us for more photos of LMK316AB7226ML-TR
Part Number LMK316AB7226ML-TR
Manufacturer TAIYO YUDEN
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 22uF 10V X7R 20% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level LMK316AB7226ML-TR
Datasheet download LMK316AB7226ML-TR.pdf
Request Quotation for LMK316AB7226ML-TR
LMK316AB7226ML-TR Specifications
Part Number LMK316AB7226ML-TR
Construction Flat
Package/Case 1206
Mounting Surface Mount
Voltage(DC) 10 V
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Capacitance Value 22 uF
Case Style Ceramic Chip
Dielectric X7R
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 1.6 mm
Tolerance 20 %
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Case Size 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Height 1.6 mm
Product Length 3.2 mm