| Part Number | LMK316AB7226ML-TR |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 172830 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 22uF 10V X7R 20% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LMK316AB7226ML-TR |
| Datasheet download |
| Part Number | LMK316AB7226ML-TR |
|---|---|
| Construction | Flat |
| Package/Case | 1206 |
| Mounting | Surface Mount |
| Voltage(DC) | 10 V |
| Lead Finish | Tin |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Capacitance Value | 22 uF |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Dielectric | X7R |
| Product Dimensions | 3.2 x 1.6 x 1.6 mm |
| Tolerance | 20 % |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Case Size | 1206 |
| Product Depth | 1.6 mm |
| Product Height | 1.6 mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-LMK316AB7226ML-TR |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Ceramic 0.01uF 500V X7R 20% Radial 5.08mm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for SR217C103MAATR1.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0022uF 10V X7R 10% SMD 0201 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for CM03X7R222K10AH.pdf |
|
AVX | Cap 10uF 16VDC X5R 10% SMD 0805 T R Download PDF datasheet for CM21X5R106K16AT.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.022uF 50V X7R 10% SMD 0805 Paper T R Download PDF datasheet for C0805C223K5RACTU.pdf |
|
Kyocera | Cap Ceramic 25uF 6.3V X5R 20% SMD 0402 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for CM05X5R256M06AH100.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.65pF 25V C0G 0.02pF SMD 0402 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 04023JR65PBSTR\\500.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 10pF 50V C0G 5% SMD 0201 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for CM03CG100J50AH.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0022uF 200V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 08052C222KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 43pF 50V C0G 5% SMD 0805 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 08055A430JAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.001uF 100V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 12061A102JAT2A.pdf |