| Part Number | NR 4018T100M |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 368110 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 840mA 1515 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NR 4018T100M |
| Datasheet download |
| Part Number | NR 4018T100M |
|---|---|
| Test Frequency | 100 kHz |
| Rad Hard | No |
| Technology | Wirewound |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 20 % |
| Package/Case | 1515 |
| Product Dimensions | 4.2 x 4.2 x 1.8 mm |
| Operating Temperature | -25 to 120 °C |
| Protection Style | Shielded |
| Product Depth | 4.2 mm |
| Product Height | 1.8 mm |
| Product Length | 4.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-NR 4018T100M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind Power Shielded 68uH 20% 100KHz Ferrite 2.44A T R Download PDF datasheet for DR127-680-R.pdf |
|
Laird | Ind Common Mode Choke 4.7mH 10KHz 400mA T R Download PDF datasheet for CC2824B475R-00.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 150nH 10% 100KHz Ferrite 46A T R Download PDF datasheet for FP1105R1-R15-R.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Choke Shielded Wirewound 2.2KOhm 25% 100MHz 200mA 1206 T R Download PDF datasheet for PE-1206CCMC222STS.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power 120nH 15% 100KHz 371Q-Factor Ferrite 50A T R Download PDF datasheet for FP1010R1-R120-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 150nH 10% 100KHz Ferrite 53A T R Download PDF datasheet for FP1005R1-R15-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 220uH 30% 100KHz 11.3Q-Factor Ferrite 340mA T R Download PDF datasheet for SRR4028-221Y.pdf |
|
TAIYO YUDEN | FERRITE BEAD, MULTILAYER CHIP, 0805, 600 OHMS 25%, T&R Download PDF datasheet for BK2125HM601-T.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 1.8A 5040 T R Download PDF datasheet for SRN5040-150M.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded 2.2uH 20% 100KHz 16A 5050 T R Download PDF datasheet for IHLP5050CEER2R2M01.pdf |