TMK107B7473KAHT TAIYO YUDEN
TMK107B7473KAHT Images
Please contact us for more photos of TMK107B7473KAHT
Part Number TMK107B7473KAHT
Manufacturer TAIYO YUDEN
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.047uF 25V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level TMK107B7473KAHT
Datasheet download TMK107B7473KAHT.pdf
Request Quotation for TMK107B7473KAHT
TMK107B7473KAHT Specifications
Part Number TMK107B7473KAHT
Dielectric X7R
Pin Count 2
Max Processing Temp 260 °C
Termination Style Wraparound
Capacitance Value 0.047 uF
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 25 V
Package/Case 603
Tolerance 10 %
Construction Flat
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Packaging Paper Tape and Reel
Case Size 0603
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm