UMK105CG050CVHF TAIYO YUDEN
UMK105CG050CVHF Images
Please contact us for more photos of UMK105CG050CVHF
Part Number UMK105CG050CVHF
Manufacturer TAIYO YUDEN
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 5pF 50V C0G 0.25pF SMD 0402 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level UMK105CG050CVHF
Datasheet download UMK105CG050CVHF.pdf
Request Quotation for UMK105CG050CVHF
UMK105CG050CVHF Specifications
Part Number UMK105CG050CVHF
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Tolerance 0.25 pF
Lead Finish Tin Over Nickel
Capacitance Value 5 pF
Dielectric C0G
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.5
Supplier Package 0402
Max Processing Temp 260
Package/Case 0402
Voltage(DC) 50 V
Rad Hard No
Pin Count 2
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 1 mm