UMK105CG2R2CV-F TAIYO YUDEN
UMK105CG2R2CV-F Images
Please contact us for more photos of UMK105CG2R2CV-F
Part Number UMK105CG2R2CV-F
Manufacturer TAIYO YUDEN
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 2.2pF 50V C0G 0.25pF SMD 0402 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level UMK105CG2R2CV-F
Datasheet download UMK105CG2R2CV-F.pdf
Request Quotation for UMK105CG2R2CV-F
UMK105CG2R2CV-F Specifications
Part Number UMK105CG2R2CV-F
Mounting Surface Mount
Construction Flat
Tolerance 0.25 pF
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Dielectric C0G
Capacitance Value 2.2 pF
Case Style Ceramic Chip
Maximum Processing Temperature 260 °C
Package Dimensions 1 x 0.5 x 0.5 mm
Voltage(DC) 50 V
Supplier Package 0402
Pin Count 2
Rad Hard No
Package/Case 0402
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 1 mm