UMK105CG330JV-F TAIYO YUDEN
UMK105CG330JV-F Images
Please contact us for more photos of UMK105CG330JV-F
Part Number UMK105CG330JV-F
Manufacturer TAIYO YUDEN
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 33pF 50V C0G 5% SMD 0402 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level UMK105CG330JV-F
Datasheet download UMK105CG330JV-F.pdf
Request Quotation for UMK105CG330JV-F
UMK105CG330JV-F Specifications
Part Number UMK105CG330JV-F
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Case Style Ceramic Chip
Dielectric C0G
Operating Temperature -55 to 125 °C
Package/Case 0402
Voltage(DC) 50 V
Capacitance Value 33 pF
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Tolerance 5 %
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.5 mm
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 1 mm