| Part Number | UMK107B7474KA-TR |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 408270 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | UMK107B7474KA-TR |
| Datasheet download |
| Part Number | UMK107B7474KA-TR |
|---|---|
| Capacitance Value | 0.47 uF |
| Voltage(DC) | 50 V |
| Product Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.8 mm |
| Max Processing Temp | 260 |
| Dielectric | X7R |
| Tolerance | 10 % |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Construction | Flat |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Lead Finish | Tin |
| Package/Case | 0603 |
| Case Size | 0603 |
| Product Depth | 0.8 mm |
| Product Height | 0.8 mm |
| Product Length | 1.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-UMK107B7474KA-TR |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
KEMET | MLCC 0603 SIZE Download PDF datasheet for C0603C100K5RAC.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.001uF 1000V X7R -20% to 80% SMD 1808 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 1808AC102ZAT1A.pdf |
|
AVX | Cap MLCC SMD 0603 100V NP0 (C0G) 39pF \u00b11% Commercial 7\"T R Download PDF datasheet for 06031A390FAT2A.pdf |
|
KEMET | KEMC0603X104K3RACAUTO MLCC 0603 0.1UF 25 Download PDF datasheet for C0603X104K3RACAUTO.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0082uF 16V X7R 10% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 0402YC822KAT2A.pdf |
|
AVX | CAP,.001UF,1KV,X7R,10%,SMD,0805,TR Download PDF datasheet for 0805AC102KAT1A.pdf |
|
KEMET | CAP 100PF 2000VDC NPO 10% SMD 1206 Download PDF datasheet for C1206C101KGRACTU.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.001uF 10V X5R 10% SMD 01005 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for CM02X5R102K10AH.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 47pF 50V C0G 5% SMD 0805 150\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for VJ0805A470JXAAP.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 10uF 10V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for GRM31CR71A106KA01L.pdf |