| Part Number | B32520C6333J000 |
|---|---|
| Manufacturer | TDK |
| Quantity in stock | 376000 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Film 0.033uF 400V PET 5% (10 X 5 X 10.5mm) Radial 7.5mm 125\u00b0C Bulk |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Film |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | B32520C6333J000 |
| Datasheet download |
| Part Number | B32520C6333J000 |
|---|---|
| Dielectric | PET |
| Package/Case | 10(Max) X 5(Max) X 10.5(Max) |
| Voltage(AC) | 200 V |
| Seated Plane Height | 10.5 mm |
| Capacitance Value | 0.27 uF |
| Product Dimensions | 10 x 5 x 10.5 mm |
| Termination Style | Radial |
| Mounting | Through Hole |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Lead Pitch For Radial | 7.5 mm |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 5 % |
| Voltage(DC) | 400 V |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Depth | 5(Max) mm |
| Product Height | 10.5(Max) mm |
| Product Length | 10(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-B32520C6333J000 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Cap Film 0.15uF 50V PPS 5% (6 X 4.1 X 1.9mm) SMD 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for ECH-U1H154JX9.pdf |
|
TDK | Cap Film 0.01uF 630V PP 5% (13 X 4 X 9mm) Radial 10mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for B32621A6103J.pdf |
|
KEMET | Cap Film 0.022uF 2000V PP 5% (26.5 X 8.5 X 17mm) Radial 22.5mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for R747N2220AA00J.pdf |
|
KEMET | Cap Film 0.047uF 16VDC PPS 5% (3.3 X 1.7 X 1.3mm) Stacked Wraparound 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for LDBAA2470JC5N0.pdf |
|
TDK | Cap Film 10uF 630V PP 10% (31.5 X 16 X 32mm) Radial 27.5mm 0.0042 Ohm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for B32794D2106K.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 2.2uF 400V PET 5% (31 X 11 X 22mm) Radial 27.5mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECQE4225JF.pdf |
|
TDK | Cap Film 0.047uF 1000V PP 10% (18 X 7 X 15.5mm) Radial 15mm 100\u00b0C T R Download PDF datasheet for B32612A0473K189.pdf |
|
KEMET | Cap Film 0.0047uF 1000V PP 20% (13 X 6 X 12mm) Radial 10mm 110\u00b0C Loose in Box Download PDF datasheet for 413F14700000M.pdf |
|
Vishay | Cap Film 0.47uF 100V PET 10% (12.5 X 5 X 11mm) Radial 10mm 105\u00b0C Loose in Box Download PDF datasheet for BFC237221474.pdf |
|
KEMET | Cap Film 0.68uF 560V PP 10% (32 X 9 X 17mm) Radial 27.5mm 110\u00b0C Loose in Box Download PDF datasheet for R46KR368000M1K.pdf |