B72214P2301K101 TDK
B72214P2301K101 Images
Please contact us for more photos of B72214P2301K101
Part Number B72214P2301K101
Manufacturer TDK
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Var MOV 300VAC 385VDC 6000A 470V Radial Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level B72214P2301K101
Datasheet download B72214P2301K101.pdf
Request Quotation for B72214P2301K101
B72214P2301K101 Specifications
Part Number B72214P2301K101
Varistor Voltage 470 V
Operating Temperature -40 to 85 °C
Product Dimensions 6.1 x 20 mm
Product Height 20 mm