B72510E250K62 TDK
B72510E250K62 Images
Please contact us for more photos of B72510E250K62
Part Number B72510E250K62
Manufacturer TDK
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Var 25VAC 31VDC 80A 39V 0805 SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level B72510E250K62
Datasheet download B72510E250K62.pdf
Request Quotation for B72510E250K62
B72510E250K62 Specifications
Part Number B72510E250K62
Lead Style Wraparound
Tolerance Voltage 10 %
Operating Temperature -55 to 150 °C
Pin Count 2
Product Dimensions 2 x 1.25 x 1.4(Max)
Size Code 805
Rad Hard No
Varistor Voltage 39 V
Lead Finish Matte Tin
Max Processing Temp 260
Supplier Package 0805
Capacitance Value 250 pF
Technology Multilayer
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.4(Max) mm
Product Length 2 mm