B72587H3200K TDK
B72587H3200K Images
Please contact us for more photos of B72587H3200K
Part Number B72587H3200K
Manufacturer TDK
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Var MOV 20VAC 26VDC 800A 33V Radial Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level B72587H3200K
Datasheet download B72587H3200K.pdf
Request Quotation for B72587H3200K
B72587H3200K Specifications
Part Number B72587H3200K
Lead Style Radial
Max Processing Temp 235 to 260
ESD Protection Yes
Tolerance Voltage 10 %
Lead Finish Matte Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Varistor Voltage 33 V
Product Dimensions 7.3 x 3.7 x 7.8 mm
Rad Hard No
Technology Metal Oxide
Capacitance Value 1.5 uF
Product Depth 3.7 mm
Product Height 7.8 mm
Product Length 7.3 mm