| Part Number | ZPSA40-12 |
|---|---|
| Manufacturer | TDK |
| Quantity in stock | 396140 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | AC DC Power Supply Single-OUT 12V 3.34A 40W 7-Pin |
| Category | Power Supplies |
| Family | AC to DC Power Supply |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ZPSA40-12 |
| Datasheet download |
| Part Number | ZPSA40-12 |
|---|---|
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Maximum Output Current | 3.34 A |
| Mounting | Screw |
| Product Dimensions | 101.6 x 50.8 x 27.1 mm |
| Pin Count | 7 |
| Output Voltage | 12 V |
| Rad Hard | No |
| Package | 7 |
| Replacement Part Number | PART-ZPSA40-12 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
GE Critical Power | AC DC Power Supply Single-OUT 12V 12.5A 150W Download PDF datasheet for CLP0112FPXXXZ01A.pdf |
|
Artesyn Embedded Technologies | AC DC Power Supply Single-OUT 24V 1500W Download PDF datasheet for LCM1500Q-T-4.pdf |
|
Artesyn Embedded Technologies | AC DC Power Supply Single-OUT 12V 52A 600W Download PDF datasheet for LCM600L-T-1.pdf |
|
SL Power | AC DC Power Supply Quad-OUT 5.1V 24V -12V 12V 8A 2.5A 1A 2.5A 75W Download PDF datasheet for GLC75D-102.pdf |
|
Power Integrations | AC-DC DRIVER IC - |
|
Power Integrations | AC-DC DRIVER IC FOR 4A OUTPUT - |
|
GE Critical Power | AC DC Power Supply Single-OUT 12V 250A 3000W Download PDF datasheet for CAR3012TEBXXZ01A.pdf |
|
Dialog Semiconductor | RAPID CHARGE AC DC PWM CONTROLLER - |
|
SL Power | Universal Input 60 Watt Series I.T.E Switch-Mode Power Supply Download PDF datasheet for CENB1060A4865F02.pdf |
|
SL Power | POWER SUPPLY Download PDF datasheet for HCC24-2.4-AG.pdf |