| Part Number | 357949-000 |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity |
| Quantity in stock | 791690 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Hook-up Wire 1Conductors 18AWG Tin Plated Copper Green 600V |
| Category | Connectors |
| Family | Cable Accessories |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 357949-000 |
| Datasheet download |
| Part Number | 357949-000 |
|---|---|
| Color | Green |
| Rad Hard | No |
| Cable Diameter | 1.52 mm |
| Operating Temperature | -55 to 200 °C |
| Size | 18 AWG |
| Replacement Part Number | PART-357949-000 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
3M | TWINAX CABLE - |
|
Samtec | Conn IDC Connector SKT 20 POS 1.27mm IDT RA Cable Mount Tube Download PDF datasheet for FFSD-10-01-N.pdf |
|
TE Connectivity | FFC Jumper Cable 25Conductors 26AWG Copper 200VAC 2A Download PDF datasheet for 6-1437217-3.pdf |
|
Mellanox Technologies | HYBRID CABLE,ETH 10GBE,QSFP TO SFP+,3M - |
|
Molex | Flat Cable 16Conductors 28AWG 30.48m Topcoat Copper Gray 300VAC Reel Download PDF datasheet for 0082285516.pdf |
|
TAITIEN ELECTRONICS(SHENZHEN | SFP CABLE 5M - |
|
TE Connectivity | CA IBM 69Y5510 USB_MOLEX(5P) M - |
|
Molex | PHILIPS BAT CABLING PN 0103 0118 P&S - |
|
3M | CABLE,SLIMLINE SAS,72POS,790MM,I,MB,10BP - |
|
Amphenol | 40GB QSFP+ 4X 10GB SFP+, 2.5M, 30AWG - |