| Part Number | 5-1624055-5 |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity |
| Quantity in stock | 541070 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind RF Choke Unshielded Wirewound 1mH 10% 252KHz 40Q-Factor Ferrite 300mA RDL Bulk |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Leaded |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 5-1624055-5 |
| Datasheet download |
| Part Number | 5-1624055-5 |
|---|---|
| Lead Style | Radial |
| Max Processing Temp | 245|260 |
| Package/Case | 9.2 X 13 |
| Type | RF Choke |
| Operating Temperature | -20 to 80 °C |
| Protection Style | Unshielded |
| Product Dimensions | 13 mm |
| Tolerance | 10 % |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Core Material | Ferrite |
| Test Frequency | 252 kHz |
| Product Diameter | 9.2 mm |
| Product Height | 13 mm |
| Replacement Part Number | PART-5-1624055-5 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Ind Current Sense 80mH 15.75KHz 20A RDL Download PDF datasheet for PE-51688NL.pdf |
|
Laird | Ind Bead 460 Ohm 100MHz Ferrite 5A Axial Download PDF datasheet for 28C0236-0DW-10.pdf |
|
Vishay | Ind RF Shielded Molded 8.2mH 10% 250KHz 40Q-Factor Ferrite 26mA AXL Bulk Download PDF datasheet for IMS05EB822K.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | SNLSDWL1005C2N0BSTF POWER INDUCTOR SIZE Download PDF datasheet for SDWL1005C2N0BSTF.pdf |
|
TE Connectivity | Power Inductor, Axial Leaded, SC301R0KT, Type SC30, 1uH, 10% Tol, Ammo 500 Download PDF datasheet for 1624009-2.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 47uH 10% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 1.77A RDL Bag Download PDF datasheet for RLB9012-470KL.pdf |
|
Schaffner | Ind Common Mode Choke 700uH 10KHz 4A Radial Download PDF datasheet for RN112-4-02-0M7.pdf |
|
Bourns | Ind High Current Toroid 33uH 15% 1KHz 11.7A RDL Download PDF datasheet for 2307-V-RC.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Wirewound 10uH 20% 10KHz Ferrite 2.8A RDL Download PDF datasheet for ELC08D100E.pdf |
|
Bourns | Ind RF Choke Bobbin Core 1mH 10% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 300mA RDL Bag Download PDF datasheet for RL895-102K-RC.pdf |