RN73C1J150RBTDF TE Connectivity
RN73C1J150RBTDF Images
Please contact us for more photos of RN73C1J150RBTDF
Part Number RN73C1J150RBTDF
Manufacturer TE Connectivity
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 150 Ohm 0.1% 1 16W \u00b110ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level RN73C1J150RBTDF
Datasheet download RN73C1J150RBTDF.pdf
Request Quotation for RN73C1J150RBTDF
RN73C1J150RBTDF Specifications
Part Number RN73C1J150RBTDF
Tolerance 0.1 %
Rad Hard No
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±10 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 1.55 x 0.8 x 0.45 mm
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 150 Ohm
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm