| Part Number | SL871 |
|---|---|
| Manufacturer | Telit Location Solutions |
| Quantity in stock | 487770 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | GNSS Module 2.8V to 4.3V 18-Pin LCC |
| Category | Wireless and GPS Modules |
| Family | RF Modules Misc |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SL871 |
| Datasheet download |
| Part Number | SL871 |
|---|---|
| Supplier Package | LCC |
| Mounting | Surface Mount |
| Category | GNSS Module |
| Screening Level | Industrial |
| Type | GNSS Module |
| Package Dimensions | 10.1 x 9.7 x 2.4 mm |
| Pin Count | 18 |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Package | 18LCC |
| Replacement Part Number | PART-SL871 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Simcom | Quad-Band GSM GPRS Module 42-Pin SMD Download PDF datasheet for SIM800C32TE-S2-1068A-Z1L08.pdf |
|
ACX | RF Transformer 50Ohm 4900MHz to 5950MHz Surface Mount Download PDF datasheet for BL1005-05A5425T LF.pdf |
|
GOTREND TECHNOLOGY | TX+RX WIRELESS CHARGING MODULE - |
|
ACX | ADODP1608-A2455DTA2T LF DIPLEXER, 2400 5 - |
|
AVX | Thin-Film Directional Coupler 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for CP0603A2550FNTR.pdf |
|
Texas Instruments | Single-Band Combo Module 130-Pin LGA T R Download PDF datasheet for WL1831MODGBMOCT.pdf |
|
Telit Location Solutions | Multiband HSPA+ LGA Module 144-Pin LGA Tray Download PDF datasheet for HE910NAD204T701.pdf |
|
Texas Instruments | Single-Band Combo Module 130-Pin LGA T R Download PDF datasheet for WL1831MODGBMOCR.pdf |
|
Qualcom-RF360 | BAW SAW Duplexer Download PDF datasheet for B39202B7955P810.pdf |
|
ACX | Multilayer Chip Balun 6-Pin SMD T R Download PDF datasheet for BL2012-10B5388T LF.pdf |