| Part Number | BQ28Z610DRZR |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 523150 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Gas Gauge Protection Li-Ion Li-Pol Li-FePO4 26V 12-Pin SON T R |
| Category | Kits & Tools |
| Family | Development Kits |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BQ28Z610DRZR |
| Datasheet download |
| Part Number | BQ28Z610DRZR |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Operating Supply Voltage | 12 to 26 V |
| Replacement Part Number | PART-BQ28Z610DRZR |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Simcom | SIMSIM900EVBKIT-S2-32007 SIM 900 EVALUAT - |
|
Texas Instruments | LDO Regulator Positive 3.3V 0.5A 6-Pin WSON EP T R Download PDF datasheet for LP5912-3.3DRVR.pdf |
|
Texas Instruments | PGA450-Q1 Ultrasonic IC Sensor Signal Conditioner Evaluation Module Download PDF datasheet for PGA450Q1EVM-S.pdf |
|
Avnet Engineering Services | PYTHON-1300 Color Image Sensor Camera Module Download PDF datasheet for AES-CAM-ON-P1300C-G.pdf |
|
Xilinx | XLXAES-MINIZED-7Z007-ASIA MINIZED-SINGLE Download PDF datasheet for AES-MINIZED-7Z007-ASIA.pdf |
|
Sony | GT47 GSM TERMINAL WITH ANTENNA AND PSU C - |
|
Maxim Integrated | MAX9277 3.12Gbps GMSL Serializers Development Kit Download PDF datasheet for MAX9277COAXEVKIT#.pdf |
|
Integrated Device Technology | Wireless Power Transmitter Reference Solution Download PDF datasheet for P9038-R-EVK.pdf |
|
Microchip | JTAGICE3 In-System Debugger and Programmer Accessory Kit Download PDF datasheet for ATJTAGICE3ACCKIT.pdf |
|
NXP | DEVELOPMENT TOOL FOR DSP563XX MOTHERBOARD Download PDF datasheet for DSPAUDIOEVMMB1E.pdf |