| Part Number | DS100DF410SQE NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 589500 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Quad Channel Retimer 48-Pin WQFN T R |
| Category | Communication |
| Family | Communication Misc |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | DS100DF410SQE NOPB |
| Datasheet download |
| Part Number | DS100DF410SQE NOPB |
|---|---|
| Supplier Package | WQFN |
| Pin Count | 48 |
| Typical Supply Current | 500 mA |
| Screening Level | Industrial |
| Product Dimensions | 7 x 7 x 0.8(Max) |
| Power Supply Type | Analog |
| Typical Operating Supply Voltage | 2.5 V |
| Maximum Operating Supply Voltage | 2.625 V |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Maximum Data Rate | 10.3125 Gbps |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.375 V |
| Type | Quad Channel Retimer |
| Mounting | Surface Mount |
| Max Processing Temp | 260 |
| Lead Finish | Tin |
| MSL Level | 3 |
| Category | Quad Channel Retimer |
| Package | 48WQFN |
| Replacement Part Number | PART-DS100DF410SQE NOPB |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Texas Instruments | Differential Buffer 8-Pin LLP EP Download PDF datasheet for DS15BA101SD NOPB.pdf |
|
NXP | PHAPCF7939MA CABC0800 COMMUNICATION MISC - |
|
Texas Instruments | Repeater 48-Pin TSSOP Tube Download PDF datasheet for SN65MLVD128DGG.pdf |
|
NXP | PHAPN5472A2EV C20803Y NFC CHIP WITH IIC - |
|
Broadcom | HDTV CATV RECEIVER Download PDF datasheet for BCM3510KPFG.pdf |
|
Mellanox Technologies | 36-Port InfiniBand SDN Switch System Download PDF datasheet for MSX6025T-1SFS.pdf |
|
Microchip | USB 2.0 Hi Speed Hub Controller 36-Pin QFN EP T R Download PDF datasheet for USB2513B-AEZG.pdf |
|
Texas Instruments | Multi-Rate Retimer 48-Pin WQFN T R Download PDF datasheet for DS110DF410SQE NOPB.pdf |
|
Nuvoton Technology | LPC I O Interface 128-Pin LQFP Download PDF datasheet for NCT6776D.pdf |
|
Broadcom | Communication ICs - |