| Part Number | LF347MX NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 557430 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | OP Amp Quad GP \u00b118V 14-Pin SOIC N T R |
| Category | Amplifiers IC |
| Family | OP Amp |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LF347MX NOPB |
| Datasheet download |
| Part Number | LF347MX NOPB |
|---|---|
| Minimum Dual Supply Voltage | ±4 V |
| Type | General Purpose Amplifier |
| Product Dimensions | 8.64 x 3.91 x 1.45 mm |
| Pin Count | 14 |
| Supplier Package | SOIC N |
| Typical Slew Rate | 13@±15V V/us |
| Typical Voltage Gain | 100 dB |
| Typical NonInverting Input Noise Current Density | 0.01@±15V pA/rtHz |
| Maximum Supply Current | 11@±15V mA |
| Maximum Power Dissipation | 1000 mW |
| Minimum CMRR | 70 dB |
| Number of Channels per Chip | 4 |
| Maximum Input Offset Voltage | 5@±15V mV |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±18 V |
| Maximum Operating Supply Voltage | ±18 V |
| Typical Dual Supply Voltage | ±5|±9|±12|±15 V |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Lead Finish | Matte Tin |
| MSL Level | 1 |
| Maximum Input Bias Current | 0.0002@±15V uA |
| Technology | BiFET |
| Rail to Rail | No |
| Minimum PSRR | 80 dB |
| Shut Down Support | No |
| Power Supply Type | Dual |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Screening Level | Commercial |
| Mounting | Surface Mount |
| Package | 14SOIC N |
| Replacement Part Number | PART-LF347MX NOPB |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Texas Instruments | OP Amp Quad GP \u00b116V 32V 14-Pin SOIC N T R Download PDF datasheet for LP324MX NOPB.pdf |
|
Texas Instruments | OP Amp Dual GP R-R O P \u00b18V 16V 8-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for TLC2262IDR.pdf |
|
Toshiba | OP Amp Single GP \u00b12.75V 5.5V 5-Pin SSOP Embossed T R Download PDF datasheet for TC75S101FUTE85LF.pdf |
|
Texas Instruments | OP Amp Dual GP R-R O P \u00b14V 8V 8-Pin SOIC Tube Download PDF datasheet for TLV2252ID.pdf |
|
Texas Instruments | OP Amp Dual GP R-R O P \u00b18V 16V 8-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for TLV27L2IDR.pdf |
|
Texas Instruments | OP Amp Dual GP \u00b118V 8-Pin SOIC Tube Download PDF datasheet for LF353D.pdf |
|
STMicroelectronics | Op Amp Single GP R-R I O 16V 5-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for TSX921ILT.pdf |
|
Texas Instruments | OP Amp Dual GP R-R I O \u00b18V 16V 8-Pin SOIC Tube Download PDF datasheet for TLV2382ID.pdf |
|
Intersil | OP Amp Single Current Fdbk \u00b15V 10V 5-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for EL5161IWZ-T7.pdf |
|
Texas Instruments | OP Amp Triple Volt Fdbk \u00b16V 12V 14-Pin SOIC N Rail Download PDF datasheet for LMH6683MA NOPB.pdf |