| Part Number | LM34927SD NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 433890 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Conv DC-DC Single Step Down 9V to 100V 8-Pin LLP EP T R |
| Category | Power Management IC |
| Family | DC to DC Converter |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LM34927SD NOPB |
| Datasheet download |
| Part Number | LM34927SD NOPB |
|---|---|
| Output Voltage | 1.225 V |
| Pin Count | 8 |
| Switching Frequency | 1000 kHz |
| Supplier Package | LLP EP |
| Product Dimensions | 4 x 4 x 0.8 mm |
| Output Type | Adjustable |
| Type | Step Down |
| Number of Outputs | 1 |
| Maximum Input Voltage | 100 V |
| Switching Regulator | Yes |
| Minimum Input Voltage | 9 V |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Package | 8LLP EP |
| Replacement Part Number | PART-LM34927SD NOPB |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Texas Instruments | Conv DC-DC Single Step Down 2.85V to 5.5V 14-Pin TSSOP EP Rail Download PDF datasheet for LM2852YMXA-1.8 NOPB.pdf |
|
Texas Instruments | Conv DC-DC Single Non-Inv Inv Step Up Step Down 1.8V to 5.5V 10-Pin VSON EP T R Download PDF datasheet for TPS63000DRCRG4.pdf |
|
Texas Instruments | Conv DC-DC Single Step Down 3V to 5.5V 6-Pin WSON T R Download PDF datasheet for LMR10520YSDX NOPB.pdf |
|
Texas Instruments | Conv DC-DC Single Step Down 4.5V to 42V 10-Pin HTSSOP EP T R Download PDF datasheet for TPS54140DGQR.pdf |
|
Texas Instruments | Conv DC-DC Single Step Down 4.5V to 28V 10-Pin VSON T R Download PDF datasheet for TPS54335ADRCR.pdf |
|
Texas Instruments | Conv DC-DC Single Step Up 0.9V to 6.5V 10-Pin VSON EP T R Download PDF datasheet for TPS61020DRCRG4.pdf |
|
ON Semiconductor | Conv DC-DC Single Inv Step Down 7V to 40V 6-Pin(5+Tab) D2PAK T R Download PDF datasheet for LM2576D2T-ADJR4G.pdf |
|
Texas Instruments | Conv DC-DC Single Step Down 2.05V to 6V 6-Pin USON T R Download PDF datasheet for TPS62232DRYR.pdf |
|
MPS | Conv DC-DC Single Step Down 4.5V to 50V 8-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for MP2562DS-LF-Z.pdf |
|
Texas Instruments | Conv DC-DC Single Step Down 4V to 6V 28-Pin HTSSOP EP Tube Download PDF datasheet for TPS54810PWP.pdf |