| Part Number | THS4032IDGNR |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 822600 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | OP Amp Dual Volt Fdbk \u00b116V 32V 8-Pin HTSSOP EP T R |
| Category | Amplifiers IC |
| Family | OP Amp |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | THS4032IDGNR |
| Datasheet download |
| Part Number | THS4032IDGNR |
|---|---|
| MSL Level | 1 |
| Mounting | Surface Mount |
| Type | Voltage Feedback Amplifier |
| Pin Count | 8 |
| Lead Finish | Gold |
| Rad Hard | No |
| Power Supply Type | Single|Dual |
| Number of Channels per Chip | 2 |
| Typical NonInverting Input Noise Current Density | 1.2@±5V pA/rtHz |
| Typical Single Supply Voltage | 12|15|18|24|28 V |
| Maximum Input Offset Voltage | 2@±5V mV |
| Minimum Single Supply Voltage | 9 V |
| Maximum Input Bias Current | 6@±5V uA |
| Typical Gain Bandwidth Product | 120 MHz |
| Maximum Operating Supply Voltage | ±16|32 V |
| Technology | BiCOM |
| Typical Voltage Gain | 95 dB |
| Shut Down Support | No |
| Typical Dual Supply Voltage | ±5|±9|±12|±15 V |
| Product Dimensions | 3 x 3 x 1.02 mm |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±4.5 V |
| Maximum Power Dissipation | 1800 mW |
| Maximum Supply Current | 18@±5V mA |
| Maximum Single Supply Voltage | 32 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±16 V |
| Supplier Package | HTSSOP EP |
| Minimum CMRR | 90 dB |
| Typical Input Noise Voltage Density | 1.6@±5V nV/rtHz |
| Typical Slew Rate | 80@±5V V/us |
| Rail to Rail | No |
| Minimum PSRR | 85 dB |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Package | 8HTSSOP EP |
| Replacement Part Number | PART-THS4032IDGNR |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Texas Instruments | OP Amp Dual GP \u00b118V 8-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for TL072ACDR.pdf |
|
Microchip | OP Amp Quad GP R-R O P 5.5V 14-Pin SOIC N Tube Download PDF datasheet for MCP619-I SL.pdf |
|
Texas Instruments | OP Amp Quad GP \u00b116V 32V 14-Pin CDIP Rail Download PDF datasheet for LM124AJ 883.pdf |
|
Texas Instruments | OP Amp Quad GP R-R O P \u00b18V 16V 14-Pin TSSOP Tube Download PDF datasheet for TLC2274ACPW.pdf |
|
Texas Instruments | OP Amp Dual Volt Fdbk R-R O P \u00b12.75V 5.5V 8-Pin VSSOP T R Download PDF datasheet for OPA2301AIDGKR.pdf |
|
Texas Instruments | OP Amp Single Volt Fdbk R-R O P \u00b16.4V 12.8V 5-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for LMH6642MFX NOPB.pdf |
|
Texas Instruments | OP Amp Dual GP R-R I O \u00b13V 6V 8-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for TLV2472CDR.pdf |
|
Texas Instruments | OP Amp Single GP R-R I O \u00b12.75V 5.5V 5-Pin SC-70 T R Download PDF datasheet for OPA330AIDCKT.pdf |
|
Texas Instruments | OP Amp Single GP \u00b118V 8-Pin SOIC Tube Download PDF datasheet for BUF634U.pdf |
|
Texas Instruments | OP Amp Quad GP \u00b116V 32V 14-Pin CDIP Rail Download PDF datasheet for 5962R9950402VCA.pdf |