| Part Number | TPS26600PWPR |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 601410 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Circuit Protection Misc Industrial eFuse 2A 16-Pin HTSSOP T R |
| Category | Circuit Protection |
| Family | Circuit Protection Misc |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | TPS26600PWPR |
| Datasheet download |
| Part Number | TPS26600PWPR |
|---|---|
| Moisture Sensitivity Level | 2 |
| Lead Finish | Gold Over Nickel Palladium |
| Type | Industrial eFuse |
| Rad Hard | No |
| Pin Count | 16 |
| Package Dimensions | 5.1 x 4.5 x 1.05 mm |
| Supplier Package | HTSSOP |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Replacement Part Number | PART-TPS26600PWPR |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | TEMP REGULATOR NC 85 DEG 2-SMD Download PDF datasheet for LC85AY-1.pdf |
|
Bourns | Circuit Protection Misc High Speed Protector Download PDF datasheet for TBU-CA065-300-WH.pdf |
|
Microchip | Circuit Protection Misc Four-Channel High Voltage Protection T R Switch Download PDF datasheet for MD0105K6-G.pdf |
|
Bourns | High Speed Protector SMT Package Download PDF datasheet for TBU-DT085-200-WH.pdf |
|
STMicroelectronics | Circuit Protection Overvoltage Protection Device 8-Pin TDFN T R Download PDF datasheet for STBP112CVDJ6F.pdf |
|
Bourns | Circuit Protection Misc High Speed Protector Download PDF datasheet for TBU-CA040-100-WH.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Circuit Protection Misc High Side Reverse Bias and Reverse Polarity Protector With Integrated Over Voltage Transient Suppression Download PDF datasheet for FR014H5JZ.pdf |
|
Maxim Integrated | ESD Protector 4-Channel 3pF 8-Pin uMax T R Download PDF datasheet for MAX30034CUA+T.pdf |
|
Maxim Integrated | Circuit Protection Misc High Voltage Reverse Input Capable Current Loop Protector Download PDF datasheet for MAX14626ETT+T.pdf |
|
Maxim Integrated | Processor Supervisor 3.157V 1.8V 2.5V 3.3V 5V 6-Pin WLP Download PDF datasheet for MAX16123WTAS31+G5Y.pdf |