| Part Number | ILD207T |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 240410 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Optocoupler DC-IN 2-CH Transistor DC-OUT 8-Pin SOIC T R |
| Category | Optoelectronics |
| Family | OptoCouplers |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ILD207T |
| Datasheet download |
| Part Number | ILD207T |
|---|---|
| Supplier Package | SOIC |
| Operating Temperature | -55 to 100 °C |
| Lead Finish | Tin |
| Maximum Collector Emitter Voltage | 70 V |
| MSL Level | 1 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Pin Count | 8 |
| Product Dimensions | 5.84 x 3.91 x 3.38 - 0.2 mm |
| Package | 8SOIC |
| Replacement Part Number | PART-ILD207T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Broadcom | Optocoupler Logic-Out Totem-Pole DC-IN 1-CH 8-Pin PDIP W Tube Download PDF datasheet for HCNW2201-000E.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Optocoupler Logic-Out Open Collector DC-IN 2-CH 8-Pin SOIC N Tube Download PDF datasheet for HCPL062N.pdf |
|
Broadcom | Optocoupler Logic-Out Open Collector DC-IN 1-CH 8-Pin PDIP Download PDF datasheet for HCPL-260L-000E.pdf |
|
Everlight | EVLTSAN4FFA -M-K657-EU016-E001T 4 FT TUB - |
|
Texas Instruments | Digital Isolator 16-Pin SOIC Tube Download PDF datasheet for ISO7640FMDW.pdf |
|
Broadcom | Optocoupler DC-IN 4-CH Transistor With Base DC-OUT 16-Pin CFPAK Download PDF datasheet for HCPL-6551.pdf |
|
Texas Instruments | Digital Isolator 8-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for ISO7221MDR.pdf |
|
Broadcom | Optocoupler Logic-Out Open Collector DC-IN 2-CH 8-Pin PDIP SMD T R Download PDF datasheet for HCPL-2630-520E.pdf |
|
Vishay | Optocoupler DC-IN 2-CH Transistor DC-OUT 8-Pin PDIP SMD T R Download PDF datasheet for ILD615-3X009T.pdf |
|
Toshiba | Optocoupler Triac AC-OUT 1-CH 800V 6-Pin DIP Magazine Download PDF datasheet for TLP3073(LF1,F(O.pdf |