| Part Number | LTV-817S-TA1-C |
|---|---|
| Manufacturer | Liteon Opto |
| Quantity in stock | 651530 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Optocoupler DC-IN 1-CH Transistor DC-OUT 4-Pin DIP SMD T R |
| Category | Optoelectronics |
| Family | OptoCouplers |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LTV-817S-TA1-C |
| Datasheet download |
| Part Number | LTV-817S-TA1-C |
|---|---|
| Maximum Collector Emitter Voltage | 35 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Supplier Package | DIP SMD |
| Pin Count | 4 |
| Operating Temperature | -30 to 110 °C |
| Maximum Input Current | 50 mA |
| Rad Hard | No |
| Maximum Collector Current | 50 mA |
| Product Dimensions | 4.6 x 6.5 x 3.5 mm |
| Maximum Current Transfer Ratio @ Current | 400 % |
| Package | 4DIP SMD |
| Replacement Part Number | PART-LTV-817S-TA1-C |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Optocoupler Logic-Out Open Drain DC-IN 1-CH 8-Pin PDIP SMD T R Download PDF datasheet for VO2611-X017T.pdf |
|
Toshiba | Optocoupler Totem-Pole DC-IN 1-CH 6-Pin SO-6L T R Download PDF datasheet for TLP5751(D4-TP,E(T.pdf |
|
Vishay | Optocoupler DC-IN 1-CH Transistor DC-OUT 4-Pin SOP T R Download PDF datasheet for VOM618A-8X001T.pdf |
|
Toshiba | TOSTLP5754(D4-TP,E(T IPM DRIVER OPTOCOUP Download PDF datasheet for TLP5754(D4-TPE(T.pdf |
|
Toshiba | Optocoupler Triac AC-OUT 1-CH 600VDRM 6-Pin DIP Tube Download PDF datasheet for TLP560J(C,F).pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Optocoupler DC-IN 1-CH Transistor With Base DC-OUT 6-Pin PDIP SMD White Bulk Download PDF datasheet for CNY17-1S-M.pdf |
|
Vishay | Optocoupler DC-IN 1-CH Transistor With Base DC-OUT 5-Pin SOP Download PDF datasheet for TCLT1103.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Optocoupler DC-IN 1-CH Transistor With Base DC-OUT 6-Pin PDIP SMD White Bulk Download PDF datasheet for CNY171SVM.pdf |
|
Toshiba | Optocoupler Logic-Out Push-Pull DC-IN 1-CH 8-Pin PDIP Download PDF datasheet for TLP351(F).pdf |
|
Texas Instruments | OptoCoupler Buffer-OUT 4-CH 16-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for ISO7241MDWR.pdf |