| Part Number | 293D106X0035D2TE3 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 510080 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Tant Solid 10uF 35V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.8 Ohm 125\u00b0C T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Tantalum Solid SMT |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 293D106X0035D2TE3 |
| Datasheet download |
| Part Number | 293D106X0035D2TE3 |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Case Style | Molded |
| Tolerance | 20 % |
| Product Dimensions | 7.3 x 4.3 x 2.8 mm |
| Max Processing Temp | 250 to 260|260 |
| Leakage Current | |
| Failure Rate | |
| Equivalent Series Resistance | |
| Military Standard | |
| Dissipation Factor | |
| Case Size | 7343-31 |
| Construction | Flat |
| Package/Case | 7343-31,D |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Mounting | Surface Mount |
| Polarity | Polar |
| Case Code | D |
| Voltage(DC) | 35 V |
| Capacitance Value | 10 uF |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| MSL Level | 1 |
| Product Depth | 4.3 mm |
| Product Height | 2.8 mm |
| Product Length | 7.3 mm |
| Replacement Part Number | PART-293D106X0035D2TE3 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ROHM | Cap Tant Solid 1uF 10V P CASE 20% (2 X 1.25 X 1.2mm) SMD 2012-12 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for TCP1A105M8R.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 150uF 6.3V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.045 Ohm 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for T520B157M006ATE045.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 220uF 10V Y CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2mm) SMD 7343-20 0.1 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TPSY227K010R0100.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 2.2uF 16V A CASE 10% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) SMD 3216-18 6.5 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJA225K016RNJ.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 47uF 10V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 T R Download PDF datasheet for T491C476K010AT.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 33uF 16V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.6mm) SMD 6032-28 0.1 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TPSC336M016R0100.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 220uF 16V E CASE 10% (7.3 X 4.3 X 4.1mm) SMD 7343-43 0.025 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TPME227K016R0025.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 33uF 16V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.35 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TPSB336K016R0350.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 150uF 16V E CASE 20% (7.3 X 4.3 X 4.1mm) SMD 7343-43 0.1 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TPSE157M016R0100.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 100uF 25V X CASE 20% (7.3 X 4.3 X 4mm) SMD 7343-43 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for T521X107M025ATE060.pdf |