| Part Number | 293D225X9035C2TE3 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 736080 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Tant Solid 2.2uF 35V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Tantalum Solid SMT |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 293D225X9035C2TE3 |
| Datasheet download |
| Part Number | 293D225X9035C2TE3 |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Tolerance | 10 % |
| Product Dimensions | 6 x 3.2 x 2.5 mm |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Package/Case | 6032-28,C |
| MSL Level | 1 |
| Case Size | 6032-28 |
| Case Style | Molded |
| Mounting | Surface Mount |
| Polarity | Polar |
| Voltage(DC) | 35 V |
| Max Processing Temp | 250 to 260|260 |
| Type | Flat |
| Case Code | C |
| Failure Rate | |
| Equivalent Series Resistance | |
| Military Standard | |
| Dissipation Factor | |
| Leakage Current | |
| Capacitance Value | 2.2 uF |
| Product Depth | 3.2 mm |
| Product Height | 2.5 mm |
| Product Length | 6 mm |
| Replacement Part Number | PART-293D225X9035C2TE3 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
KEMET | Cap Tant Solid 22uF 16V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 0.35 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for T494C226M016AT.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 220uF 10V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) SMD 7343-31 0.04 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TCJD227M010R0040.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 470uF 4V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.015 Ohm 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for T520D477M004ATE015.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 22uF 25V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.6 Ohm 150\u00b0C Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for T498D226M025ATE600.pdf |
|
ROHM | Cap Tant Solid 220uF 6.3V B 20% 3.5 X 2.8 X 1.9mm SMD 3528-21,B 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TCFGB0J227M8R-Y1.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 100uF 25V X CASE 20% (7.3 X 4.3 X 4mm) SMD 7343-43 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for T521X107M025ATE060.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 22uF 10V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 0.345 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for T495C226K010ATE345.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 10uF 10V R CASE 20% (2 X 1.35 X 1.35mm) SMD 2012-15 5 Ohm 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for TACR106M010RTA.pdf |
|
Vishay | vPolyTan Polymer Surface Mount Chip Capacitors Download PDF datasheet for T55V336M016C0070.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 15uF 35V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.3 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for T495D156K035ATE300.pdf |