| Part Number | 293D475X9025C2TE3 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 479330 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Tant Solid 4.7uF 25V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 2 Ohm 125\u00b0C T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Tantalum Solid SMT |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 293D475X9025C2TE3 |
| Datasheet download |
| Part Number | 293D475X9025C2TE3 |
|---|---|
| Failure Rate | |
| Equivalent Series Resistance | |
| Military Standard | |
| Dissipation Factor | |
| Leakage Current | |
| Voltage(DC) | 25 V |
| Rad Hard | No |
| Package/Case | 6032-28,C |
| Case Size | 6032-28 |
| Max Processing Temp | 250 to 260|260 |
| Tolerance | 10 % |
| Case Style | Molded |
| Capacitance Value | 4.7 uF |
| Construction | Flat |
| Product Dimensions | 6 x 3.2 x 2.5 mm |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Polarity | Polar |
| Mounting | Surface Mount |
| Case Code | C |
| MSL Level | 1 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Product Depth | 3.2 mm |
| Product Height | 2.5 mm |
| Product Length | 6 mm |
| Replacement Part Number | PART-293D475X9025C2TE3 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Tant Solid 22uF 6.3V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.6mm) SMD 6032-28 2 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJC226M006RNJ.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 1uF 20V A CASE 20% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) SMD 3216-18 9 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJA105M020RNJ.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 100uF 6.3V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.6mm) SMD 6032-28 0.15 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TPSC107M006R0150.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 47uF 10V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.6mm) SMD 6032-28 0.35 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TPSC476M010R0350.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 47uF 6.3V A CASE 20% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) SMD 3216-18 T R Download PDF datasheet for F930J476MAA.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 1uF 16V A CASE 20% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) SMD 3216-18 T R Download PDF datasheet for F931C105MAA.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 4.7uF 50V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.275 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for T495D475K050ATE275.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 22uF 35V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.7 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for T491D226K035AT.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 6.8uF 20V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.6mm) SMD 6032-28 2 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJC685M020RNJ.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 10uF 10V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 T R Download PDF datasheet for T491C106M010AT.pdf |