| Part Number | 293D476X9020D2TE3 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 818440 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Tant Solid 47uF 20V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Tantalum Solid SMT |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 293D476X9020D2TE3 |
| Datasheet download |
| Part Number | 293D476X9020D2TE3 |
|---|---|
| Failure Rate | |
| Equivalent Series Resistance | |
| Military Standard | |
| Dissipation Factor | |
| Case Style | Molded |
| Leakage Current | |
| Product Dimensions | 7.3 x 4.3 x 2.8 mm |
| Tolerance | 10 % |
| Max Processing Temp | 250 to 260|260 |
| Case Size | 7343-31 |
| Package/Case | 7343-31,D |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Polarity | Polar |
| Mounting | Surface Mount |
| Case Code | D |
| Capacitance Value | 47 uF |
| Type | Flat |
| Voltage(DC) | 20 V |
| MSL Level | 1 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Product Depth | 4.3 mm |
| Product Height | 2.8 mm |
| Product Length | 7.3 mm |
| Replacement Part Number | PART-293D476X9020D2TE3 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
KEMET | Cap Tant Solid 220uF 6.3V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.1 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for T495D227M006AT.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 10uF 10V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.6mm) SMD 6032-28 2.5 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJC106K010RNJ.pdf |
|
AVX | TANTALUM CHIP & RADIAL STD MOLDED TANT TAPE REEL Download PDF datasheet for F921C474MPA.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 220uF 16V E CASE 10% (7.3 X 4.3 X 4.1mm) SMD 7343-43 0.025 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TPME227K016R0025.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 4.7uF 10V L CASE 20% (1.6 X 0.85 X 0.85mm) SMD 1608-10 6 Ohm 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for TACL475M010RTA.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 680uF 6.3V E CASE 10% (7.3 X 6 X 3.6mm) SMD 7260-38 0.023 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for T510E687K006ATE023.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 100uF 20V E CASE 10% (7.3 X 4.3 X 4.1mm) SMD 7343-43 0.2 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TPSE107K020R0200V.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 100uF 16V E CASE 10% (7.3 X 4.3 X 4.1mm) SMD 7343-43 0.9 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJE107K016RNJV.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 150uF 16V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.7 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for T491D157K016AT.pdf |
|
Vishay | Cap Tant Solid 33uF 20V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 0.3 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TR3C336K020C0300.pdf |