| Part Number | 298D226X06R3M2T |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 236050 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Tant Solid 22uF 6.3V M CASE 20% (1.6 X 0.85 X 0.9mm) SMD 1608-9 5.5 Ohm 125\u00b0C T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Tantalum Solid SMT |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 298D226X06R3M2T |
| Datasheet download |
| Part Number | 298D226X06R3M2T |
|---|---|
| Construction | Flat |
| Voltage(DC) | 6.3 V |
| Package/Case | 1608-9,M |
| Leakage Current | 2.8 uA |
| Polarity | Polar |
| Case Size | 1608-09 |
| Case Style | Molded |
| Tolerance | 20 % |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Rad Hard | No |
| Dissipation Factor | 20 % |
| Product Dimensions | 1.6 x 0.85 x 0.9 mm |
| Case Code | M |
| Max Processing Temp | 250 to 260|260 |
| Lead Finish | Tin |
| Equivalent Series Resistance | 5.5 Ohm |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 22 uF |
| MSL Level | 1 |
| Product Depth | 0.85 mm |
| Product Height | 0.9(Max) mm |
| Product Length | 1.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-298D226X06R3M2T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Tant Solid 33uF 10V B CASE 10% (3.5 x 2.8 x 2.2mm) SMD 3528-21 1.9Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for F971A336KBA.pdf |
|
Vishay | VIST55B227M6R3C0025 VPOLYTAN 3528-21 220 Download PDF datasheet for T55B227M6R3C0025.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 100uF 16V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) SMD 7343-31 (1%FR) 0.9 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJD107K016RNJV.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 470uF 6.3V E CASE 10% (7.3 X 4.3 X 4.1mm) SMD 7343-43 0.045 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TPSE477K006R0045.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 33uF 6.3V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.6 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TPSB336K006R0600.pdf |
|
Panasonic | Cap Tant Solid 47uF 10V B2 CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528,B2 0.07 Ohm 105\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 10TPB47M.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 10uF 10V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 T R Download PDF datasheet for F971A106MBA.pdf |
|
Vishay | Cap Tant Solid 330uF 10V D CASE 10% (7.5 X 4.3 X 2mm) SMD T R Download PDF datasheet for 591D337X9010D2T20H.pdf |
|
Vishay | Cap Tant Solid 33uF 25V E CASE 20% (7.3 X 4.3 X 4mm) SMD 7343-43 0.2 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TR3E336M025D0200.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 47uF 20V Y CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2mm) SMD 7343-20 0.07 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TCJY476M020R0070.pdf |