| Part Number | 591D337X9010D2T20H |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 596660 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Tant Solid 330uF 10V D CASE 10% (7.5 X 4.3 X 2mm) SMD T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Tantalum Solid SMT |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 591D337X9010D2T20H |
| Datasheet download |
| Part Number | 591D337X9010D2T20H |
|---|---|
| Equivalent Series Resistance | 0.06 Ohm |
| Product Dimensions | 7.5 x 4.3 x 2 mm |
| Case Code | D |
| Dissipation Factor | 8 % |
| Case Style | Conformal Coated |
| Tolerance | 10 % |
| Leakage Current | 33 uA |
| Voltage(DC) | 10 V |
| MSL Level | 2a |
| Construction | Flat |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 330 uF |
| Max Processing Temp | 250 to 260|260 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Package/Case | D |
| Polarity | Polar |
| Product Depth | 4.3 mm |
| Product Height | 2(Max) mm |
| Product Length | 7.5(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-591D337X9010D2T20H |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Cap Tant Solid 120uF 6.3V C CASE 10% (7.1 X 3.2 X 2.5mm) SMD T R Download PDF datasheet for 594D127X96R3C2T.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 47uF 6.3V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 1.6 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for T491C476K006AT.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 1uF 25V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 T R Download PDF datasheet for T491B105K025AT.pdf |
|
Panasonic | Cap Tant Solid 330uF 10V D4 CASE 20% (7.3 X 4.3 X 3.8mm) SMD 7343,D4 0.035 Ohm 105\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 10TPB330M.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 22uF 16V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.6mm) SMD 6032-28 1 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJC226K016RNJ..pdf |
|
Vishay | Cap Tant Solid 68uF 10V C CASE 20% (7.1 X 3.2 X 2.5mm) SMD 0.1 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 594D686X0010C2T.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 100uF 6.3V T CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.1mm) SMD 3528-12 0.07 Ohm 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for T520T107M006APE070.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 47uF 6.3V R CASE 20% (2.05 X 1.3 X 1.2mm) SMD 2012-12 3.2 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TLJR476M006R3200.pdf |
|
Panasonic | Cap Tant Solid 33uF 10V B2 CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528,B2 0.07 Ohm 105\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 10TPB33M.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 10uF 6.3V L CASE 20% (1.6 X 0.85 X 0.85mm) SMD 1608-10 6 Ohm 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for TACL106M006RTA.pdf |