| Part Number | 593D107X9016D2TE3 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 898990 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Tant Solid 100uF 16V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.125 Ohm 125\u00b0C T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Tantalum Solid SMT |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 593D107X9016D2TE3 |
| Datasheet download |
| Part Number | 593D107X9016D2TE3 |
|---|---|
| Construction | Flat |
| Package/Case | 7343-31,D |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Polarity | Polar |
| MSL Level | 1 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Case Code | D |
| Type | Flat |
| Voltage(DC) | 16 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Dissipation Factor | |
| Failure Rate | |
| Military Standard | |
| Leakage Current | |
| Equivalent Series Resistance | |
| Rad Hard | No |
| Capacitance Value | 100 uF |
| Product Dimensions | 7.3 x 4.3 x 2.8 mm |
| Max Processing Temp | 250 to 260|260 |
| Case Style | Molded |
| Tolerance | 10 % |
| Case Size | 7343-31 |
| Product Depth | 4.3 mm |
| Product Height | 2.8 mm |
| Product Length | 7.3 mm |
| Replacement Part Number | PART-593D107X9016D2TE3 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Tant Solid 100uF 10V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.4 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TPSB107M010R0400.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 100uF 16V E CASE 20% (7.3 X 4.3 X 4.1mm) SMD 7343-43 0.125 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TPSE107M016R0125.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 10uF 16V R CASE 20% (2 X 1.35 X 1.35mm) SMD 2012-15 5 Ohm 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for TACR106M016RTA.pdf |
|
AVX | TAN CAP 10UF C 25V Download PDF datasheet for F931E106MCDAMB.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 10uF 15V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 (0.001%FR) 2.5 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for CWR11HH106KD.pdf |
|
ROHM | Cap Tant Solid 10uF 10V A CASE 20% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) SMD 3216-18 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for TCA1A106M8R.pdf |
|
Panasonic | Cap Tant Solid 470uF 2V B2 CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528,B2 0.011 Ohm 105\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 2TPE470MAJGB.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 4.7uF 25V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.6mm) SMD 6032-28 2.4 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJC475K025RNJ.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 100uF 6.3V B CASE 20% (3.4 X 2.8 X 1.1mm) SMD 3528-12 1.3Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for F920J107MBA.pdf |
|
KEMET | KEMT521D686M025ATE070 POLYMER TAN CAP 73 Download PDF datasheet for T521D686M025ATE070.pdf |