| Part Number | 593D227X0010E2WE3 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 594600 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Tant Solid 220uF 10V E CASE 20% (7.3 X 4.3 X 4mm) SMD 7343-43 0.1 Ohm 125\u00b0C T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Tantalum Solid SMT |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 593D227X0010E2WE3 |
| Datasheet download |
| Part Number | 593D227X0010E2WE3 |
|---|---|
| Construction | Flat |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Polarity | Polar |
| Product Dimensions | 7.3 x 4.3 x 4 mm |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 220 uF |
| Voltage(DC) | 10 V |
| MSL Level | 1 |
| Case Size | 7343-43 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Package/Case | 7343-43,E |
| Dissipation Factor | |
| Failure Rate | |
| Military Standard | |
| Leakage Current | |
| Case Style | Molded |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Max Processing Temp | 250 to 260|260 |
| Case Code | E |
| Equivalent Series Resistance | |
| Product Depth | 4.3 mm |
| Product Height | 4 mm |
| Product Length | 7.3 mm |
| Replacement Part Number | PART-593D227X0010E2WE3 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Tant Solid 2.2uF 16V A CASE 20% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) SMD 3216-18 6.5 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJA225M016RNJ.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 100uF 16V Y CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2mm) SMD 7343-20 0.1 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TPSY107K016R0100.pdf |
|
Vishay | Cap Tant Solid 47uF 6.3V W9 CASE 20% (2 X 1.25 X 0.9mm) SMD 2012-09 0.15 Ohm 105\u00b0C Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for T58W9476M6R3C0150.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 22uF 25V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 0.3 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for T495C226K025ATE300.pdf |
|
Vishay | Cap Tant Solid 100uF 10V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.1 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TR3D107K010C0100.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 33uF 35V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) SMD 7343-31 0.9 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJD336K035RNJ.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 100uF 16V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.7 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for T491D107K016AT.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 47uF 10V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.035 Ohm 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for T520B476M010ATE035.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 150uF 10V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) SMD 7343-31 0.9 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJD157K010RNJ.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 6.8uF 25V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 2.8 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for T491B685K025AT.pdf |