| Part Number | 593D227X9010E2TE3 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 787470 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Tant Solid 220uF 10V E CASE 10% (7.3 X 4.3 X 4mm) SMD 7343-43 0.1 Ohm 125\u00b0C T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Tantalum Solid SMT |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 593D227X9010E2TE3 |
| Datasheet download |
| Part Number | 593D227X9010E2TE3 |
|---|---|
| Construction | Flat |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Polarity | Polar |
| Package/Case | 7343-43,E |
| Capacitance Value | 220 uF |
| MSL Level | 1 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Product Dimensions | 7.3 x 4.3 x 4 mm |
| Dissipation Factor | |
| Failure Rate | |
| Military Standard | |
| Leakage Current | |
| Tolerance | 10 % |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 250 to 260|260 |
| Case Code | E |
| Case Style | Molded |
| Equivalent Series Resistance | |
| Product Height | 4 mm |
| Replacement Part Number | PART-593D227X9010E2TE3 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Tant Solid 15uF 20V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) SMD 7343-31 1.1 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJD156M020RNJ.pdf |
|
ROHM | Cap Tant Solid 100uF 10V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for TCFG B 1A 107 M8R.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 10uF 16V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 3.5 Ohm 175\u00b0C T R Download PDF datasheet for T499B106K016ATE3K5.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 330uF 10V X CASE 10% (7.3 X 4.3 X 4mm) SMD 7343-43 0.1 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for T494X337K010AT.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 150uF 16V X CASE 20% (7.3 X 4.3 X 1.5mm) SMD 7343-15 0.05 Ohm 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for TCNX157M016R0050.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 33uF 25V X CASE 10% (7.3 X 4.3 X 4mm) SMD 7343-43 0.175 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for T495X336K025ATE175.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 330uF 6.3V Y CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2mm) SMD 7343-20 0.4 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJY337K006RNJ.pdf |
|
Vishay | Cap Tant Solid 1uF 50V E CASE 5% (5.08 X 2.54 X 1.27mm) SMD (0.001%FR) Bulk Download PDF datasheet for CWR06NB105JSB.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 47uF 16V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.6mm) SMD 6032-28 0.35 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TPSC476M016R0350.pdf |
|
Panasonic | Cap Tant Solid 680uF 2.5V D3L CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343,D3L 0.006 Ohm 105\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 2R5TPF680M6L.pdf |