| Part Number | 594D686X0010C2T |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 398770 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Tant Solid 68uF 10V C CASE 20% (7.1 X 3.2 X 2.5mm) SMD 0.1 Ohm 125\u00b0C T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Tantalum Solid SMT |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 594D686X0010C2T |
| Datasheet download |
| Part Number | 594D686X0010C2T |
|---|---|
| Construction | Flat |
| Equivalent Series Resistance | 0.1 Ohm |
| Polarity | Polar |
| Case Style | Conformal Coated |
| Rad Hard | No |
| Case Code | C |
| Dissipation Factor | 6 % |
| Product Dimensions | 7.1 x 3.2 x 2.5 mm |
| Leakage Current | 6.8 uA |
| MSL Level | 2a |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage(DC) | 10 V |
| Capacitance Value | 68 uF |
| Max Processing Temp | 250 to 260|260 |
| Mounting | Surface Mount |
| Lead Finish | Tin |
| Package/Case | C |
| Product Depth | 3.2 mm |
| Product Height | 2.5 mm |
| Product Length | 7.1(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-594D686X0010C2T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Tant Solid 100uF 16V E CASE 10% (7.3 X 4.3 X 4.1mm) SMD 7343-43 0.055 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TPSE107K016R0055.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 100uF 10V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) SMD 7343-31 0.9 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJD107M010RNJ.pdf |
|
AVX | TAN CAP 10UF C 25V Download PDF datasheet for F931E106MCDAMB.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 3.3uF 25V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 3.5 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for T491B335K025AT.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 1uF 16V A CASE 10% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) SMD 3216-18 T R Download PDF datasheet for TAJA105K016RNJ.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 33uF 10V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 1.8 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJB336K010RNJ.pdf |
|
Vishay | Cap Tant Solid 100uF 16V C CASE 20% (7.1 X 3.2 X 2.5mm) SMD 0.08 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 594D107X0016C2T.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 100uF 10V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 T R Download PDF datasheet for T491D107M010AT.pdf |
|
Panasonic | Cap Tant Solid 470uF 6.3V D4 CASE 20% (7.3 X 4.3 X 3.8mm) SMD 7343,D4 0.025 Ohm 105\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 6TPE470M.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 15uF 35V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) SMD 7343-31 0.9 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJD156K035RNJ.pdf |