| Part Number | 594D686X9010C2T |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 125690 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Tant Solid 68uF 10V C CASE 10% (7.1 X 3.2 X 2.5mm) SMD T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Tantalum Solid SMT |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 594D686X9010C2T |
| Datasheet download |
| Part Number | 594D686X9010C2T |
|---|---|
| Equivalent Series Resistance | 0.1 Ohm |
| Construction | Flat |
| Capacitance Value | 68 uF |
| Lead Finish | Tin |
| Tolerance | 10 % |
| Product Dimensions | 7.1 x 3.2 x 2.5 mm |
| Leakage Current | 6.8 uA |
| Case Code | C |
| MSL Level | 2a |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Dissipation Factor | 6 % |
| Voltage(DC) | 10 V |
| Max Processing Temp | 250 to 260|260 |
| Polarity | Polar |
| Package/Case | C |
| Case Style | Conformal Coated |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Depth | 3.2 mm |
| Product Height | 2.5 mm |
| Product Length | 7.1(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-594D686X9010C2T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
KEMET | Cap Tant Solid 4.7uF 6.3V A CASE 10% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) SMD 3216-18 6 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for T491A475K006AT.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 47uF 16V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.6mm) SMD 6032-28 0.5 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJC476K016RNJ.pdf |
|
AVX | CAP 10UF 6.3VDC 20% 1.6 X 0.85 X 0.8MM SMD Download PDF datasheet for F980J106MMA.pdf |
|
Vishay | Cap Tant Solid 100uF 16V E CASE 10% (7.3 X 4.3 X 4mm) SMD 7343-43 0.6 Ohm 150\u00b0C T R Download PDF datasheet for TH3E107K016C0600.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 47uF 6.3V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.07 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TCJB476M006R0070.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 220uF 6.3V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.6mm) SMD 6032-28 1.2 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJC227M006RNJ.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 4.7uF 6.3V R CASE 20% (2.05 X 1.3 X 1.2mm) SMD 2012-12 7 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJR475M006RNJ.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 10uF 35V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) SMD 7343-31 1 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJD106M035RNJ.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 22uF 35V E CASE 10% (7.3 X 4.3 X 4.1mm) SMD 7343-43 0.2 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TPSE226K035R0200.pdf |
|
Vishay | Cap Tant Solid 22uF 16V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.07 Ohm 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for T55B226M016C0070.pdf |