| Part Number | 595D107X9025R2T |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 649460 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Tant Solid 100uF 25V R CASE 10% (7.2 X 6 X 3.5mm) SMD T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Tantalum Solid SMT |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 595D107X9025R2T |
| Datasheet download |
| Part Number | 595D107X9025R2T |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| Max Processing Temp | 245|250 to 260 |
| Leakage Current | 25 uA |
| Product Dimensions | 7.2 x 6 x 3.5 mm |
| Polarity | Polar |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Case Style | Conformal Coated |
| Case Code | R |
| Dissipation Factor | 8 % |
| Construction | Flat |
| Equivalent Series Resistance | 0.2 Ohm |
| Voltage(DC) | 25 V |
| MSL Level | 2a |
| Capacitance Value | 100 uF |
| Package/Case | R |
| Tolerance | 10 % |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Product Depth | 6 mm |
| Product Height | 3.5 mm |
| Product Length | 7.2(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-595D107X9025R2T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Tant Solid 47uF 16V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) SMD 7343-31 0.9 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJD476M016RNJ.pdf |
|
Panasonic | Cap Tant Solid 33uF 10V B2 CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528,B2 0.07 Ohm 105\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 10TPB33M.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 220uF 16V X CASE 10% (7.3 X 4.3 X 4mm) SMD 7343-43 0.5 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for T491X227K016AT.pdf |
|
Vishay | Cap Tant Solid 2.2uF 16V B CASE 10% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 4.6 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 293D225X9016B2TE3.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 10uF 16V A CASE 20% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) SMD 3216-18 T R Download PDF datasheet for F931C106MAA.pdf |
|
Vishay | Cap Tant Solid 22uF 25V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.7 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 293D226X0025D2TE3.pdf |
|
Panasonic | Cap Tant Solid 470uF 4V D3L CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343 0.01 Ohm 105\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 4TPE470MAL.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 68uF 4V A CASE 10% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) SMD 3216-18 3 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for T494A686K004AT.pdf |
|
Vishay | Cap Tant Solid 220uF 16V R CASE 10% (7.2 X 6 X 2mm) SMD T R Download PDF datasheet for 591D227X9016R2T20H.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 330uF 6.3V V CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2mm) SMD 7343-20 0.045 Ohm 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for T520V337M006ATE045.pdf |