| Part Number | 597D226X9050R2T |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 511850 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Tant Solid 22uF 50V R CASE 10% (7.3 X 6 X 3.6mm) SMD T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Tantalum Solid SMT |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 597D226X9050R2T |
| Datasheet download |
| Part Number | 597D226X9050R2T |
|---|---|
| Polarity | Polar |
| Product Dimensions | 7.3 x 6 x 3.6 mm |
| Construction | Flat |
| Mounting | Surface Mount |
| Package/Case | R |
| Type | Flat |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| MSL Level | 2a |
| Lead Finish | Tin |
| Capacitance Value | 22 uF |
| Voltage(DC) | 50 V |
| Leakage Current | 11 uA |
| Tolerance | 10 % |
| Max Processing Temp | 245 |
| Equivalent Series Resistance | 0.22 Ohm |
| Case Code | R |
| Case Style | Conformal Coated |
| Dissipation Factor | 6 % |
| Product Depth | 6 mm |
| Product Height | 3.6 mm |
| Product Length | 7.3 mm |
| Replacement Part Number | PART-597D226X9050R2T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ROHM | Cap Tant Solid 4.7uF 10V M CASE 20% (1.6 X 0.85 X 0.8mm) SMD 1608-08 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for TCM1A475M8R.pdf |
|
Vishay | 107UF,10V,20%,A SIZE Download PDF datasheet for TL8A0107M010C.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 100uF 16V F CASE 20% (6 X 3.2 X 2mm) SMD 6032-20 0.4 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJF107M016RNJ.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 470uF 10V E CASE 10% (7.3 X 4.3 X 4.1mm) SMD 7343-43 0.2 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TPSE477K010R0200.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 47uF 35V V CASE 10% (7.3 X 6.1 X 3.45mm) SMD 7361-38 0.15 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TPSV476K035R0150.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 68uF 16V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.7 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for T491D686K016AT.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 220uF 6.3V V CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2mm) SMD 7343-20 0.025 Ohm 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for T520V227M006ATE025.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 10uF 25V C CASE 10% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 1.1 Ohm 150\u00b0C T R Download PDF datasheet for T498C106K025ATE1K1.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 220uF 16V X CASE 20% (7.3 X 4.3 X 4mm) SMD 7343-43 0.035 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for T521X227M016ATE035.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 33uF 35V X CASE 10% (7.3 X 4.3 X 4mm) SMD 7343-43 0.1 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for T495X336K035ATE100.pdf |