CRCW02012K49FNED Vishay
CRCW02012K49FNED Images
Please contact us for more photos of CRCW02012K49FNED
Part Number CRCW02012K49FNED
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 2.49K Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW02012K49FNED
Datasheet download CRCW02012K49FNED.pdf
Request Quotation for CRCW02012K49FNED
CRCW02012K49FNED Specifications
Part Number CRCW02012K49FNED
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Case Size 0201
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Power Rating 0.05 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
MSL Level 1
Resistance Value 2.49 kOhm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm