CRCW040230K0FKED Vishay
CRCW040230K0FKED Images
Please contact us for more photos of CRCW040230K0FKED
Part Number CRCW040230K0FKED
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 30K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW040230K0FKED
Datasheet download CRCW040230K0FKED.pdf
Request Quotation for CRCW040230K0FKED
CRCW040230K0FKED Specifications
Part Number CRCW040230K0FKED
MSL Level 1
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Resistance Value 30 kOhm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.0625 W
Case Style Molded
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm