CRCW0402412KFKEDC Vishay
CRCW0402412KFKEDC Images
Please contact us for more photos of CRCW0402412KFKEDC
Part Number CRCW0402412KFKEDC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 412K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW0402412KFKEDC
Datasheet download CRCW0402412KFKEDC.pdf
Request Quotation for CRCW0402412KFKEDC
CRCW0402412KFKEDC Specifications
Part Number CRCW0402412KFKEDC
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Tolerance 1 %
Power Rating 0.0625 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
MSL Level 1
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Termination Style Wraparound
Failure Rate
Military Standard
Type Thick Film
Resistance Value 412 kOhm
Package Type SMD
Rad Hard No
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Pin Count 2
Supplier Package 0402
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm