CRCW04024R75FNED Vishay
CRCW04024R75FNED Images
Please contact us for more photos of CRCW04024R75FNED
Part Number CRCW04024R75FNED
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 4.75 Ohm 1% 1 16W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW04024R75FNED
Datasheet download CRCW04024R75FNED.pdf
Request Quotation for CRCW04024R75FNED
CRCW04024R75FNED Specifications
Part Number CRCW04024R75FNED
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Tolerance 1 %
Power Rating 0.0625 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
MSL Level 1
Resistance Value 4.75 Ohm
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Case Style Molded
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm