CRCW0603100RJNEAIF Vishay
CRCW0603100RJNEAIF Images
Please contact us for more photos of CRCW0603100RJNEAIF
Part Number CRCW0603100RJNEAIF
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 100 Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW0603100RJNEAIF
Datasheet download CRCW0603100RJNEAIF.pdf
Request Quotation for CRCW0603100RJNEAIF
CRCW0603100RJNEAIF Specifications
Part Number CRCW0603100RJNEAIF
Power Rating 0.1 W
Tolerance 5 %
Termination Style Wraparound
Pin Count 2
Resistance Value 100 Ohm
Max Processing Temp 260
Supplier Package 0603
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
MSL Level 1
Case Size 0603
Case Style Molded
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm