CRCW060310K0JNEAHP Vishay
CRCW060310K0JNEAHP Images
Please contact us for more photos of CRCW060310K0JNEAHP
Part Number CRCW060310K0JNEAHP
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 10K Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW060310K0JNEAHP
Datasheet download CRCW060310K0JNEAHP.pdf
Request Quotation for CRCW060310K0JNEAHP
CRCW060310K0JNEAHP Specifications
Part Number CRCW060310K0JNEAHP
Product Dimensions 1.6 x 0.85 x 0.45 mm
Failure Rate
Military Standard
Resistance Value 10 kOhm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Type Thick Film
Mounting Surface Mount
Package Type SMD
Power Rating 0.25 W
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
MSL Level 1
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm