CRCW060314K7FKEA Vishay
CRCW060314K7FKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW060314K7FKEA
Part Number CRCW060314K7FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 14.7K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW060314K7FKEA
Datasheet download CRCW060314K7FKEA.pdf
Request Quotation for CRCW060314K7FKEA
CRCW060314K7FKEA Specifications
Part Number CRCW060314K7FKEA
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Resistance Value 14.7 kOhm
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Power Rating 0.1 W
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm